Program Picture

یک گفتگوی ساده

کمپین داستان ما یکیست
۲۱ مهر ۱۴۰۲

در بخش اول گفتگوی امروز با آقای کامران معانی از آمریکا همراه می‌شیم که اخیرا در جلسه‌ای در حمایت از کمپین داستان ما یکیست شرکت کردن که در شهر شیکاگو در امریکا برگزار شده بود. آقای معانی از هدف این جلسه برامون گفتن که آگاهی‌رسانی در خصوص پیام کمپین داستان ما یکیست بوده و نگاهی داشته به تلاش دیرینه زنان به خصوص زنان ایران در طول این سال‌ها برای دست‌یابی به برابری و عدالت. آقای معانی هم‌چنین از حضور خانم یان شاکوفسکی نماینده کنگره در مجلس نمایندگان امریکا در این جلسه گفتن و اشاره داشتن که قطعنامه ۴۹۲ توسط خانم یان شاکوفسکی، در راستای حمایت از بهائیان ایران در مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا معرفی و به تصویب رسیده. آقای معانی همین‌طور اشاره کردن که برگزاری چنین گردهم‌آیی‌هایی می‌تونه به بیشتر شنیده شدن صدای این کمپین کمک کنه.

در بخش دوم از گفتگوی امروز با علی یوسفی، خواننده و آهنگ‌ساز، همراه می‌شیم. علی از ترانه‌ جدیدش که به زودی پخش خواهد شد با عنوان «داستان ما یکیست» برامون می‌گه. ترانه‌ای که سعی داره پیام اصلی کمپین داستان ما یکیست که گرامی‌داشت تلاش دیرینه زنان به خصوص زنان ایران در راستای دست‌یابی به برابری جنسیتی هست رو به گوش همگان برسونه. علی اشاره می‌کنه که چهل‌امین سال‌گرد اعدام ده زن بهائی توسط حکومت ایران به دلیل باورشون به آئین بهائی الهام‌بخش او در نوشتن و اجرای این ترانه بوده. علی همین‌طور عنوان می‌کنه که هنرمندان بسیاری از گوشه و کنار جهان دعوت کمپین داستان ما یکیست رو برای خلق آثار هنری پاسخ گفتن و با تهیه و پخش این آثار به بهتر شنیده شدن پیام این کمپین کمک کردن.

در بخش سوم از گفتگوی امروز با آقای دکتر جهانگیر سیروس در شهر لویی ویل از ایالت کنتاکی همراه می‌شیم. آقای دکتر سیروس از تجربه حضورشون در یک گردهمایی به مناسبت کمپین داستان ما یکیست در شهر لویی ویل برامون صحبت میکنن. ایشون اشاره می‌کنن که خانم سنبل طائفی، خواننده بهائی، در این مراسم حضور داشتن و قطعاتی رو اجرا کردن. دکتر سیروس همین‌طور عنوان کردن که حدود ۷۰ نفر در این گردهم‌آیی شرکت داشتن و برگزاری چنین جلساتی فضایی رو برای گفتگو در خصوص پیام اصلی کمپین داستان ما یکیست که همون برابری جنسیتی و عدالت‌خواهی هست فراهم می‌کنه و به فراگیر شدن پیام این کمپین کمک خواهد کرد.

news letter image

ثبت نام در خبرنامه