Program Picture

اخبار جوامع بهائی

رئیس جمهور ایران با وجود ۴۴ سال سرکوب دینی و نقض حقوق بشر، خواستار تضمین احترام به ادیان الهی شد

۰۳ مهر ۱۴۰۲
نیویورک – ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳ – جامعه جهانی بهائی، به بی‌توجهی ابراهیم رئیسی نسبت به حقوق بشر در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۹ سپتامبر اشاره کرد. این در حالی است که جهان نحوه رفتار حکومت ایران با زنان و اقلیت‌ها و سرکوب جامعۀ بهائی ایران در یک سال گذشته را همچنان به یاد دارد.
آقای رئیسی در سخنرانی خود سرکوب بهائیان، بزرگترین اقلیت دینی غیرمسلمان ایران را نادیده گرفت، وضعیتی که توسط کشورهای عضو و نهادهای سازمان ملل متحد محکوم شده است. او همچنین در مورد نگرانی‌های حقوق بشری در مورد سایر اقلیت‌های دینی و اتنیکی، زنان و زندانیان عقیدتی صحبتی نکرد.
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، جاوید رحمان، فوریه گذشته در مورد بهائیان گفت: «با افزایش دستگیری‌ها، حملات و قربانی شدن، شدیدترین سرکوب‌ها را تجربه می‌کنند.»
رئیس جمهور ایران همچنین خواستار احترام به ادیان و به متون مذهبی در سراسر جهان شد. این در حالی است که دولت او سالانه میلیون‌ها دلار و منابع عظیم کشور را صرف تولید محتوای نفرت‌پراکنانه دربارۀ آموزه‌ها و متون دینی بهائی می‌کند، منابع مالی و انسانی که در عوض می‌توانند برای توسعۀ بیشتر اجتماع ایران مورد استفاده قرار گیرند.

برای دانلود متن کامل بیانیه، اینجا کلیک کنید.

منبع: جامعه جهانی بهائی

news letter image

ثبت نام در خبرنامه