Program Picture

اخبار جوامع بهائی

حمایت از کمپین داستان ما یکیست از جانب صدها میلیون مخاطب

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

جامعه جهانی بهائی، ژنو – در یک واکنش جهانی فوق‌العاده، کمپین #داستان_ما_یکیست تنها در چند هفته پس از آغاز با صدها میلیون بازدید در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های سنتی شاهد سطوح بی‌سابقه‌ای از حمایت بوده است. موجی از بیانیه‌ها از طرف مقامات سازمان ملل متحد، مسئولان بلندپایه، وزرای دولت‌ها، نمایندگان مجلس، برندگان جایزه صلح نوبل، چهره‌های سرشناس، افراد برجسته، عموم مردم در ممالک مختلف و حتی زندانیان سیاسی عقیدتی در ایران به طنین کمپین افزوده است.

موضوع کمپین که بر محور مفهوم سرنوشت جمعی است، نمادی از دعوت به وحدت است و از همگان می‌خواهد که خود را همچون تار و پودهای در هم تنیده‌ طرحی متنوع، اما واحد و بهم‌پیوسته ببینند. پیام تاثیرگذار این کمپین یک‌ساله، بینشی مشترک برای ارزش‌ها و اصول بنیادین، به‌ویژه تحقق برابری جنسیتی و چشم‌اندازی مشترک برای آینده‌‌ای پربار است.

سیمین فهندژ، نماینده جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل در ژنو می‌گوید: «چهار دهه پیش، زمانی که حکومت ایران ۱۰ زن و دختر را به‌خاطر اعتقاد به آئین بهائی در شیراز به طرزی بی‌رحمانه اعدام کرد، فکر می‌کرد که نام آنها را از تاریخ پاک می‌کند.»

 

منبع: سرویس خبری جامعه بهائی

news letter image

ثبت نام در خبرنامه