Program Picture

اخبار جوامع بهائی

«پژواک بی‌عدالتی»: رویدادی جهانی در گرامیداشت ۱۰ زن بهائی

۰۶ تیر ۱۴۰۲

لندن – شامگاه چهارشنبه، در سالن مرکزی وست‌مینسترِ لندن، مراسمی با چند سخنرانی و اجرای هنری برای بزرگداشت ۱۰ زن بهائی که ۴۰ سال پیش در ایران اعدام شدند، برگزار شد.

این مراسم بخشی از کمپین «داستان ما یکیست» بود که یاد و خاطره ۱۰ زن بهائی را گرامی می‌دارد و تلاش‌های جاری برای برابری جنسیتی در ایران را مورد توجه قرار می‌دهد. در روزهای گذشته نشست‌های مشابهی در کشورهای مختلف از جمله در پنج معبد بهائی در سراسر جهان برگزار شده است.

در این نشست که جامعه جهانی بهائی (BIC) و دفتر روابط عمومی بهائیان بریتانیا آن را میزبانی می‌کردند مقامات دولتی، مقامات سازمان ملل متحد، نمایندگان سازمان‌های جامعه مدنی بین‌المللی، مدافعان برجسته حقوق بشر و روزنامه‌نگاران گرد هم آمدند. 

سیمین فهندژ، نماینده جامعه جهانی بهائی در مورد اهمیت این نشست صحبت کرد و گفت که جامعه بهائی این گردهمایی را به «همه زنانی که در ایران به تلاش برای برابری جنسیتی ادامه می‌دهند» تقدیم کرده است.

خانم فهندژ با اشاره به داستان دلخراش این ۱۰ زن بهائی که به دلیل امتناع از انکار ایمانشان، جان‌شان را از دست دادند گفت: «حکومت ایران ممکن است بر این باور باشد که با اعدام افراد بی‌گناه به خاطر عقایدشان می‌تواند آنها را ساکت کند اما همانطور که این جلسه امروز نشان می‌دهد صدای آنها مانند بذر گل تکثیر شده و میراث آنها ادامه می‌یابد و الهام‌بخش میلیون‌ها نفر می‌شود.»

این مراسم به صورت زنده پخش و به طور گسترده توسط رسانه ها پوشش داده شد. فایل ضبط شده این گردهمایی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

فایل صوتی این خبر را دانلود کنید:

منبع: سرویس خبری جامعه بهائی

news letter image

ثبت نام در خبرنامه