Program Picture

اخبار جوامع بهائی

انتشارات جورج رونالد هشتادمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد

۰۴ مرداد ۱۴۰۲

آکسفورد، بریتانیا – در سال ۱۹۴۳، در میان درگیری‌های جنگ جهانی، فصل جدیدی در زندگی دیوید هافمن بازیگر آغاز شد. آقای هافمن که به ‌خاطر کارش روی صحنه شناخته شده بود، متوجه شد که علاقه‌اش به داستان‌سرایی در مسیری پیش می‌رود که عمیقا با اعتقاداتش همخوانی دارد. همسرش ماریون هافمن در این مسیر همراه او بود و تلاش‌هایش نقشی حیاتی در تحقق آرمان‌های مشترک آنها داشت.

آقای هافمن با الهام از دیدگاه حضرت بهاءالله درباره جهانی صلح‌آمیز، به ادبیات روی آورد و قوای خلاقه خود را وقف انتشار کتاب‌هایی کرد که دیدگاه حضرت بهاءالله را در اختیار بسیاری از مردم قرار ‌می‌داد. این تصمیم منجر به تأسیس انتشارات جورج رونالد شد – تلاشی که هدفش غنی‌ ساختن مجموعه رو‌به‌رشد ادبیات بهائی بود. زمانی که آقای هافمن در سال ۱۹۶۳ به عضویت بیت العدل اعظم انتخاب شد، ماریون هافمن مسئولیت این نشر را در دست گرفت و کار مهمی را که با هم شروع کرده بودند ادامه داد.

هشتاد سال بعد، در یک گردهمایی پرشور در آرنکات، آکسفوردشایر، نویسندگانی از سرتاسر جهان، اهالی صنعت نشر و نمایندگانی از مؤسسات بهائی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس انتشارات جورج رونالد گرد هم آمدند.

 

منبع: سرویس خبری جامعه بهائی

news letter image

ثبت نام در خبرنامه